האגודה הישראלית לדיפלומטיה מברכת את שר החוץ, גבי אשכנזי, עם כניסתו לתפקיד

שר החוץ גבי אשכנזי. צילום: משרד החוץ

שר החוץ גבי אשכנזי. צילום: משרד החוץ

האגודה הישראלית לדיפלומטיה מברכת את שר החוץ, רא"ל במיל' גבי אשכנזי, עם כניסתו לתפקיד. השר אשכנזי נכנס לתפקיד לאחר כהונה ממושכת של ממשלת מעבר ובתקופה מאתגרת במיוחד, למדינת ישראל בכלל ולמשרד החוץ בפרט.

שירות החוץ והדיפלומטיה הישראלית עומדים בחזית ההתמודדות של מדינת ישראל עם שורה של אתגרים: ניהול ההיבטים הבינלאומיים של משבר הקורונה, על השלכותיו המדיניות, הכלכליות והחברתיות וניהול התהליך ההדרגתי לפתיחה מחודשת של גבולותיה של ישראל לעסקים בינ"ל ותיירות; סוגיות של ביטחון לאומי, בראשן האיום האיראני, סוגיות אזוריות והנושא הפלסטיני; הצורך בחיזוק מעמדה של ישראל והאינטרסים שלה ברחבי העולם, אל מול מורכבות הולכת וגדלה של המערכת הבינלאומית: שנת הבחירות בארה"ב, מתח גובר בין המעצמות, התעצבות מחדש של הזירה האירופית ועוד שורה ארוכה של נושאים בעלי חשיבות קריטית לביטחונה ורווחתה של ישראל.

שר החוץ החדש יידרש מיד עם כניסתו לתפקיד לשאלת מעמדו ותפקודו של משרד החוץ. דו"ח מבקר המדינה האחרון, שהתפרסם ערב השבעת הממשלה, הצביע על שורת ליקויים הדורשים טיפול מידי, בראשם העדר תיאום בין גורמים שונים הפועלים בזירת החוץ, כמו גם משבר תקציבי עמוק, שפוגע ביכולתם של הדיפלומטים הישראלים לפעול כראוי להגנה על האינטרסים של ישראל בעולם.

השר אשכנזי מביא עמו ניסיון רב בתחומי הביטחון הלאומי ובניהול של מערכות גדולות ומורכבות. שילוב כישורים אלה עם המומחיות והניסיון המקצועי הרב של הדיפלומטים הישראלים, בארץ ובעולם, יאפשרו למשרד החוץ להמשיך לפעול לחיזוק הביטחון הלאומי ולקדם את האינטרסים של ישראל בזירה הבינלאומית.

האגודה מודה לשר החוץ היוצא, ישראל כ"ץ, על תרומתו לביצור יחסי החוץ של ישראל ומאחלת לו הצלחה עם כניסתו לתפקידו החדש כשר האוצר.

סגור לתגובות.