מצדיעים לשגרירה אסתר הרליץ, כלת פרס ישראל לשנת תשע"ה

30 במרץ 2015

אסתר הרליץ
כלת פרס ישראל בתחום מפעל חיים על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה, היא השגרירה וחברת הכנסת לשעבר אסתר הרליץ. הרליץ היא האישה הראשונה שכיהנה כשגרירה ושימשה כדיפלומטית מצטיינת של מדינת ישראל, בין היתר כשגרירת ישראל בדנמרק וכקונסולית בניו יורק.

בנימוקי הוועדה לבחירתה של הרליץ, נכתב כי "מאז קום המדינה בלטה הגב' הרליץ בפעילותה הציבורית, ההתנדבותית הדיפלומטית שלה – כחלוצה ההולכת לפני המחנה ולעתים כפורצת דרך לנשים רבות שבאו בעקבותיה. תחושת השליחות שלה והרצון לתרום לחברה ולמדינה ליוותה ומלווה אותה בכל פעילותה, מצעירותה ועד עצם היום הזה. גב' הרליץ הייתה חברת הכנסת הראשונה שכיהנה בועדת החוץ והביטחון ובהמשך השנים כיהנה כשגרירת ישראל בדנמרק. אסתר יזמה והקימה את "אות הנשיא למתנדב" המוענק על פעילות התנדבותית של מבוגרים או של נוער, אשר תרמו תרומה ייחודית לטובת המדינה והחברה בישראל. אסתר הרימה תרומה חשובה בתחומי ההסברה, התרבות וההתנדבות בקהילה."

אנחנו מברכים את חברתנו, השגרירה אסתר הרליץ, ומודים לה על תרומתה הגדולה לשירות הדיפלומטי ולמדינת ישראל. הרליץ הייתה פורצת דרך עבור נשים רבות בשירות הדיפלומטי, ומילאה את תפקידיה מתוך תחושת שליחות ומחויבות אמיתית לציונות ולישראל. אנו מקווים שהרליץ תמשיך לפעול ולתרום לחברה הישראלית, וגאים בה מאד!

קישור לדף אודותיה בויקיפדיה