כנס השדולה ליחסים עם ארה"ב בכנסת: "כיצד יוצאים מהמשבר?"

3 ביוני 2015

2015 06 03 השדולה ליחסי ישראל-ארהב - 1השדולה ליחסי ישראל ארה"ב, בראשות ח"כ נחמן שי, קיימה הבוקר בכנסת כנס על מצב היחסים בין המדינות והשאלה "כיצד יוצאים מהמשבר?".

2015 06 03 השדולה ליחסי ישראל-ארהב - 2בשם האגודה הישראלית לדיפלומטיה דיבר יאיר פרומר שאמר, כי אסור לנו לקבל את התמיכה והאהדה הקיימים לישראל בארה"ב כדבר מובן מאליו: "כמו בכל מערכת יחסים, אין דבר כזה להשקיע יותר מדי ביחסים – אבל כן יש סכנה כאשר משקיעים פחות מדי. לצערנו, בשנים האחרונות נוכחנו, כי מדינת ישראל אינה משקיעה ביחסי החוץ שלה במידה הנדרשת כדי להתמודד עם ריבוי האתגרים והשינויים המתרחשים בזירה הבינלאומית. הדבר נכון גם למישור היחסים עם ארה"ב, החיוניים ביותר לשלומה ובטחונה. יש צורך דחוף לשנות מגמה זו ולחזור להשקיע הרבה יותר ביחסי החוץ ובדיפלומטיה המקצועית. אנו תקווה, כי המינויים החדשים במשרד החוץ יביאו עמם רוח של עשייה למען קידום יחסי החוץ והדיפלומטיה הישראלית."

2015 06 03 השדולה ליחסי ישראל-ארהב - 3השתתפו בכנס שרת החוץ לשעבר ח"כ ציפי לבני, שגריר ישראל בארה"ב לשעבר, ח"כ ד"ר מייקל אורן, פרופסור איתן גלבוע מאוניברסיטת בר אילן, העיתונאי אהרן ברנע, וחברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית.

 

 

סגור לתגובות.