פרס הדיפלומטיה הישראלית תשע"ו הוענק לנשיא התשיעי, שמעון פרס

 

0015האגודה הישראלית לדיפלומטיה העניקה את פרס הדיפלומטיה הישראלית לשנת תשע"ו לנשיא התשיעי, שמעון פרס, עבור תרומתו הייחודית לחיזוק יחסי החוץ ולקידום מעמדה של ישראל בעולם במהלך השנים. הפרס הוענק לפרס על ידי המשנה למנכ"ל משרד החוץ, ג'רמי יששכרוף, ויו"ר נשיאות האגודה הישראלית לדיפלומטיה, השגריר פיני אביבי, במסגרת כנס הדיפלומטיה הישראלית, שהתקיים במשרד החוץ לציון כ"ט בנובמבר ונערך השנה בסימן "הדיפלומטיה הישראלית כמעצבת מציאות".

עם קבלת הפרס אמר פרס, כי דווקא לאור האירועים הביטחוניים הקשים של הימים האחרונים מתגברת החשיבות בדיפלומטיה הישראלית: "דווקא בימים אלו אנחנו צריכים לייצר ידידים באמצעות הדיפלומטיה ומדיניות חוץ טובה לישראל, ולדאוג ליהודים בכל מקום בעולם בהם יהיו. לא קיים תקדים בעולם לאתגרים עמם מתמודדת הדיפלומטיה הישראלית". פרס הוסיף כי: "לא משנה מה יהיה תפקידי ומה אעשה תמיד אעזור ואסייע לטובתה של מדינת ישראל בכל מקום בו תזדקק לכך".

0011במסגרת האירוע, אמר יאיר פרומר, יו"ר הוועד המנהל של האגודה הישראלית לדיפלומטיה, כי "משחר ימיה ראתה התנועה הציונית בפעילות דיפלומטית מכשיר עיקרי למימוש יעדיה. הדיפלומטיה הישראלית זכתה למקום של כבוד בדברי ימי המדינה והיא מהווה גם כיום מנוע מרכזי בתהליך צמיחתה המדינית, הכלכלית והחברתית. דבר זה לא קרה מאליו, אלא הוא תוצאה של מסירות, מקצועיות ותעוזה המאפיינים את אנשי שירות החוץ של ישראל – נשים וגברים המקדישים את מיטב שנותיהם לביצור מעמדה של ישראל בעולם ולהגנה על האינטרסים שלה בזירה הבינלאומית".

באירוע החגיגי השתתפו בנוסף נציגי הנהלת משרד החוץ, בכירי הדיפלומטים הישראלים בעבר ובהווה, פקידים בכירים בשירות הציבורי, אישי ציבור בעלי זיקה לעשייה הדיפלומטית, חניכי קורס הצוערים של משרד החוץ וכן כ-40 תלמידים מבית הספר התיכון "בליך" המשתתפים בתכנית "שגרירים צעירים", שאף העניקו לשמעון פרס תשורה וזר פרחים לרגל זכייתו.

פרס הדיפלומטיה הישראלית לשנת תשע"ו – נימוקי הוועדה

פרס הדיפלומטיה הישראלית תשע''ו